FANDOM


Śmierć w Świecie Dysku ma swoją Antropomorficzną Personifikację, którą jest siedmiostopowy szkielet odziany w czarną szatę z kapturem, dzierżący niezwykle ostrą kosę, którą przecina nici życia. Jednak w serii pojawiają się również inne personifikacje śmierci.

Kiedy Śmierć Dysku zostaje ukarany przez Audytorów Rzeczywistości za wykształcenie osobowości i staje się śmiertelnym Billem Bramą (Kosiarz), przestaje pełnić swoje obowiązki. Początkowo na świecie niebezpiecznie wzbiera siła życiowa, ponieważ nikt nie przychodzi po dusze zmarłych. Jednak powoli wyodrębniają się poszczególne Śmierci różnych gatunków, zgodne z ich wyobrażeniami.

Śmierć powrócił do pełnienia swoich obowiązków po pokonaniu Nowego Śmierci, przywołał wszystkie mniejsze śmierci, będące jedynie jego częściami i na powrót je wchłonął. Jedynie Śmierć Szczurów (i Śmierć Pcheł), pozostał w swojej odrębnej formie.

Oprócz pomniejszych Śmierci, które jedynie na krótko pojawiły się na Dysku, istnieją jeszcze potężniejsze istoty związane z tą dziedziną. Jedną z nich jest Azrael - Śmierć Wszechświatów.

Wszystkie elementy (8)